BIŠĆAN ISPAO IZ EUROPE: / Olimpija opet izgubila, bivši Vatreni dao novi gol

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević postigao je ukupno tri gola za kazahstanski Kairat koji je s dvije pobjede protiv litavskog Atlantasa izborio plasman u drugo pretkolo Europske lige.

6.7.2017.
22:20
Igor Kralj/PIXSELL

Iličević je u prvom susretu postigao dva gola u pobjedi 6-0, a u uzvratnom dvoboju je postigao jedan pogodak u gostujućoj pobjedi Kairata 2-1.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom Ciofia, no Kairat je izjednačio u 35. minuti Iličevićevim golom iz kaznenog udarca. Pobjednički pogodak gostiju zabio je Gohou u 39. minuti.

Iličević je u Kairat stigao u siječnju ove godine i ruskog Anžija gdje je proveo šest mjeseci.

Hrvatski stručnjak Igor Bišćan nije se proslavio u svojoj prvoj akciji na klupi ljubljanske Olimpije. Slovenski sastav se oprostio od Europe nakon što je u obje utakmice izgubio od finske VPS Vasse 0-1. U prvom susretu Finci su slavili golom Vahtera u 12. minuti, dok se u uzvratu na stadionu Stožice pobijedili golom Strandvalla u 66. minuti.

Bišćan je prošle sezone na klupi Rudeša izborio plasman u Prvu HNL, a potom preselio na klupu Olimpije.