EUROPA NA VIDIKU

VELIKA POBJEDA SLAVENA BILIĆA: West Ham uz fenomenalan gol kapetana došao do povijesnog uspjeha

West Ham Slavena Bilića u 36. kolu Premier lige slavio je s 3:0 na gostovanju kod WBA te su s nova tri boda došli na peto mjesto ispred Manchester Uniteda koji svoju utakmicu igra u nedjelju s Leicester Cityjem.

West Hamu je Liga prvaka nedostižna, pa se Europska liga čini realnom opcijom. Iako su u dobroj poziciji nemaju pravo na kiks jer je Liverpool prije ove utakmice bio samo bod iza njih.

BILIĆ U TOTALNOJ EKSTAZI: ‘Presretan sam rekordom i našim pravim kapetanom. Ubija!’

S obzirom na to dobro su otvorili utakmicu s West Bromwichem te su poveli u 34. minuti golom Kouyatea poslije ubačaja Payeta.  Na 2:0 povisili su u drugoj minuti sudačke nadoknade. Mark Noble je dao gol nakon što je strijelac prvog poslao fantastičnu loptu u prostor. Noble je brzo reagirao da bi ispred golmana zabio u donji desni kut. Isti igrač dao je i treći gol na utakmici u 79. minuti i to kakav:

Borba za ostanak

U borbi za ostanak pobjedu je ostvario Newcastle, dok je Sunderland remizirao. Newcastle je golom Townsenda u 58. minuti, a u 70. minuti ih je “častio” njihov bivši igrač Cabaye, koji je promašio kazneni udarac. Sunderland je odigrao 1-1 kod Stokea, a do boda su došli golom Defoea iz penala u sudačkoj nadoknadi.

Newcastle je 17. s 33 boda, Sunderland ima bod manje, Norwich je predzadnji s 31 bodom i utakmicom manje protiv Arsenala, dok je Aston Villa ispala. Villa je u gostima kdo Watforda (2-3) nakon što su primili dva gola u sudačkoj nadoknadi.