BARCA POTOPLJENA NA ETIHADU: / Pep se osvetio bivšem klubu, City slavio nakon velikog preokreta

Nogmetaši Manchester Cityja stigli su do velike pobjede u četvrtom kolu grupne faze Lige prvaka. Nakon debakla na Camp Nou uzvratili su Barceloni pobjedom na Etihadu (1:3).

1.11.2016.
20:10

Ljepoticu večeri odigrali su na Ettihadu Manchester City i Barcelona, a trener Engleza Pep Guardiola se na pravi način "osvetio" svojoj bivšoj ekipi za poraz 0-4 na Nou Campu.

VELIKANI NISU DOZVOLILI IZNENAĐENJA: /

Lewandowski neumoljiv, Bayern i Arsenal preokrenuli, Griezmann spasitelj

Katalonci su poveli u 21. minuti nakon sjajno izvedenog protunapada u kojem je Messi pronašao Neymara, a ovaj mu uzvratio preciznom asistencijom.

U jeku napada Barcelone Englezi su izjednačili pogotkom Gundogana u 39. minuti, a u 51. minuti i preokrenuli golom de Bruynea iz slobodnog udarca.

Messi zabio golčinu i ispisao novi rekord Lige prvaka

Prva pobjeda Cityja

U 64. minuti Gomes pogađa gredu domaćih vrata, a samo pola minute kasnije de Bruyne trese vratnicu. U 76. minuti Turčin Gundogan se svojim drugim golom pretvara u junaka dvoboja. Ivan Rakitić je igrao do 61. minute.

Manchester City je tako došao do prve pobjede protiv Barcelone u šestom međusobnom ogledu.

U drugoj utakmici skupine Borussia i Celtic su u Moenchengladbachu odigrali 1-1.

Skupina C:

Borussia M. - Celtic 1-1 (Stindl 32/Dembele 76pen). CK: Korb (Bor, 75)

Manchester City - Barcelona 3-1 (Gundogan 39, de Bruyne 51, 75/Messi 21)

1 Barcelona 4 3 0 1 14 4 9 2 Manchester City 4 2 1 1 10 8 7 ------------------------- 3 Borussia Moenchengladbach 4 1 1 2 4 7 4 ------------------------- 4 Celtic 4 0 2 2 4 13 2

UŽIVO

Bešiktaš - Napoli (od 18.45) 1:1 Atletico Madrid - Rostov 2:1 Basel - PSG 1:2 Benfica - Dynamo Kijev 1:0 Ludogorec - Arsenal 2:3 Borussia (M) - Celtic 1:1 PSV - Bayern 1:2

Manchester City - Barcelona 3:1

Manchester City: Caballero, Zabaleta, Stones, Otamendi, Kolarov, Fernandinho, Gündoğan, Silva, Sterling, De Bruyne, Agüero

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne, Busquets, Rakitić, André Gomes, Messi, Neymar, Suárez

91' Messi je tukao glavom nakon ubačaja iz prekida, preslabo za Caballera.

88' De Bruyne je uz velike ovacije ispraćen s terena. Nolito je ušao umjesto njega.

80' Silva je odigrao za Aguera, Argentinac je tukao iskosa pored gola.

74' GOOL City je odigrao još jednu brzu akciju. De Bruyne je odigrao za Silvu na desnoj strani, Španjoplac je ubacio za Navasa, koji je promašio. Lopta se na kraju odbila do Gundogana, a Nijemac je nemilosrdan.

66' De Bruyne sada pogodio stativu s vrha 16-erca.

65' Lijepu akciju imala je Barcelona, lopta je na kraju došla do Andre Gomesa, tukao je silovito i pogodio prečku.

63' Veliku prikluku imao je City. Kolarov je opasno ubacio u peterac, milimetri su dijelili De Bruynea do drugog gola.

61' Rakitić je napustio igru, Arda Turan je ušao.

57' Silva je ubacio iz prekida, Aguero je tukao glavom pored gola.

55' Messi je ubacio za Rakitića, teška lopta za Vatrenog.

51' GOOL De Bruyne je zabio prekrasan gol iz slobodnjaka s 20 metara.

47' Sterling jem bio u izglednoj prilici, ali je zabrljao. Loše je primio loptu pa mu je pobjegla. Odmah potom i Aguero je bio u prilici.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' Fernardinho je bio u savršenoj prilici. Tukao je s desetak metara pored gola. Loptu je na putu pokušao skrenuti Aguero, ali je bio kratak

39' GOOL Odličnu akciju odigrali su nogmoetaši Cityja. Raheem Sterling primio je loptu na desnoj strani te je savršeno dodao ga Gundogana, Nijemac nije ima težak posao te je zabio svoj prvi gol u dresu Cityja.

36' Rakitić je odigrao za Sureza na desnoj strani, njegov udarac blokirala je Cityjeva obrana.

34' Odlična utakmica igra se na Etihadu. Suarez je s par metara tukao glavom malo pokraj gola.

21' GOOL Messi je pokrenuo kontru s oko 30-ak metara od svog gola, lopta je došla do Neymara koji je Argentincu potom poslao povratnu. Messi je je za ovaj gol pretrčao oko 60-70 metara.

20' Rakitić je zaradio žuti karton zbog žestokog starta.

11' Pao je Streling u kaznenom prostoru, svi su misli da će sudac pokazati na bijelu točku, na kraju je Englez nagrađen žutim. Kontroverzna situacija.

3' Aguero se sjurio sam prema golu, na kraju je dosuđeno zaleđe.

1' Počela je utakmica.

20:14 - Dosta je jasno tko je favorit, barem ako je suditi prema prijašnjim susretima: