AJMO MARINE I PETRA: / Hoće li legendarni teren biti sretan za Hrvate u Parizu?

2.6.2017.
20:21

U dvoboj sa Lopezom naš najbolji tenisač ulazi s prednošću 4-2 u međusobnim dvobojima, a kao pobjednik je izašao u posljednja tri navrata kad su se sastali. Španjolac je obje pobjede nad Čilićem ostvario na zemljanoj podlozi, 2006. u švicarskom Gstaadu i 2010. u Rimu. Ovo će im biti prvi meč na Grand Slam turnirima i prvi na tri dobivena seta.

Pobjednik tog dvoboja će u osmini finala igrati protiv boljeg iz meča Britanca Kylea Edmunda i Južnoafrikanca Kevina Andersona.

Martić protiv Sevastove prvi put

Petra Martić će protiv Anastasije Sevastove igrati prvi put. Bude li 290. tenisačica svijeta bila bolja od 19. igračice s pojedinačne WTA ljestvice, u osmini finala čekala bi ju pobjednica meča Ukrajinke Jeline Svitoline i Poljakinje Magde Linette.

Đoković preokrenuo i slavio u pet setova

Branitelj prošlogodišnjeg naslova osvojenog u Roland Garrosu, srbijanski tenisač Novak Đoković, trebao je tri sata i 18 minuta za preokret i pobjedu nad Argentincem Diegom Schwartzmanom u pet setova 5-7, 6-3, 3-6, 6-1, 6-1.

Đoković je u prvom setu propustio vodstvo 4-1, a kad je Schwartzman osvojio i treći set za vodstvo 2-1, činilo se da je spreman za senzacionalnu pobjedu. No, do kraja meča drugi tenisač svijeta je zaigrao bolje i svom suparniku prepustio svega dva gema. Argentinac je u posljednja dva seta samo jednom uspio zadržati servis.

Nadal ostavio suparniku jedan gem

Đoković će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja Francuza Lucasa Pouillea i Španjolca Albert Ramos-Vinolasa.

Rafael Nadal je status prvog favorita turnira u petak potvrdio svojom najuvjerljivijom pobjedom u Roland Garrosu, u kojoj je Gruzijcu Nikolozu Basilašviliju prepustio svega jedan gem i svladao ga za 90 minuta. Nadal će za mjesto u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnjaka Roberta Bautiste Aguta.