Tinejdžerica šokirala svijet i pomela konkurenciju na OI!

Američki predstavnici obilježili su plivačka natjecanja na Olimpijskim igrama u petak.

4.8.2012.
9:00

Missy Franklin, 17-godišnja djevojka iz Colorada, u finalu utrke na 200 metara uništila je konkurenciju i osvojila svoje treće zlato na Igrama. Trijumfirala je s vremenom novog svjetskog rekorda 2:04.06. Ruskinja Anastasia Zieva osvojila je srebro, sa sekundom i 86 stotinki sporijim vremenom, dok je treće mjesto i brončanu medalju osvojila još jedna Amerikanka Elisabeth Beisel, za dvije sekunde i 49 stotinki sporija od svoje sunarodnjakinje.

Još jedna američka tinejdžerica, 15-godišnja Katie Ledecky šokirala je plivački svijet i pobrinula se za svoj dolazak na naslovnice. Najmlađa članica američke reprezentacije osvojila je prvo mjesto u finalu na 800 slobodno s vremenom 8:14.63. Svojim suparnicama nije ostavila niti gram šansi. Ostala je ''kratka'' za svjetski rekord tek za pola sekunde. Druga je bila Španjolka Mireira Belmonte Garcia sa zaostakom od četiri sekunde i 13 stotinki. Britanka Rebecca Adlington, nada britanskih navijača za prvo plivačko zlato domaćina na ovim Igrama, morala se zadovoljiti brončanom medaljom.

Michael Phelps je u svojoj zadnjoj individualnoj utrci u karijeri, kako je najavio, osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara leptir, iako je okrenuo tek kao sedmi nakon 50 metara. Amerikanac, koji je u svojoj zadnjoj individualnoj utrci u karijeri, kako je najavio, osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara leptir, iako je okrenuo tek kao sedmi nakon 50 metara.

Phelpsu je ovo ukupno 21. olimpijska medalja u karijeri, te 17. zlatna. U utorak navečer, postao je prvi plivač u povijesti koji je u istoj disciplini trijumfirao triput na igrama, kada je pobijedio na 200 mješovito. Sada mu je isto to pošlo za rukom i na 100 metara leptir.