Španjolski nogomet doživio je 'hladan tuš' na Olimpijskim igrama u Londonu. Naime, njihova U23 reprezentacija je svoj put završila već u skupini i neće vidjeti četvrtfinala.

30.7.2012.
8:34

Nakon senzacionalnog 1:0 poraza od Japana u 1. kolu skupine D Furija je ponovo poražena u 2. kolu, a identičnim je rezultatom protiv njih slavio Honduras. Sada sastav Luisa Mille više nema niti matematičke šanse za prolazak u drugi krug.

Jedini gol na St James's Parku u Newcastleu zabio je Jerry Bengston glavom već u sedmoj minuti. Ostatak susreta pripao je Španjolcima, ali bez realizacije. Čak je 24 udarca prema vratima uputio je Millin sastav, naspram sedam udaraca Hondurasa, ali Španjolci nisu uspjevali pronaći put do mreže.

Original Video- More videos at TinyPic

Španjolci su pokazali puno nervoze (šest žutih kartona svakoj reprezentaciji) na travnjaku i konstantno prigovarali na neke, valja reći sumnjive odluke, venezuelanske sudačke trojke predvođene Juanom Sotom, a među najnervoznijima bili su i članovi momčadi aktualnih svjetskih i europskih prvaka poput Jordija Albe, Davida de Gee i Juana Mate.

U drugom susretu skupine D Japan je s 1:0 golom Kensukea Nagaija slavio protiv Maroka.

U skupini A Velika Britanija je predvođena kapetanom Ryanom Giggsom slavila s 3:1 protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata na Wembleyju. Pred očima princa Williama i Davida Beckhama s tribina, legendarni 38-godišnji Velšanin je doveo domaćine u vodstvo u 16. minuti. Rashed Eisa skoro je pokvario radost 82.239 gledatelja na Wembleyju izjednačenjem u 60. minuti, ali je Giggsova zamjena Scott Sinclair u 73. minuti vratio domaćinima prednost prije nego li je Daniel Sturridge lobom tri minute poslije donio Britancima tri boda.

U drugoj utakmici skupine Senegal je dvama golovima Mousse Konatea savladao Urugvaj.