Senzacija na EP-u! Nijemci i suci pobijedili Hrvatsku!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija senzacionalno je u 4. kolu skupine B Europskog prvenstva igra izgubila od Njemačke 10:9.

21.1.2012.
21:50

Naši reprezentativci upisali su i drugi poraz zaredom na Europskom prvenstvu u Eindhovenu. Nakon poraza od Srbije, Barakude su u dramatičnoj završnici porazili i Nijemci. Gledali smo dva različita poluvremena.

U prvom je Hrvatska loše igrala obranu te nakon dvije četvrtine imala četiri gola zaostatka, a u drugom se previše griješilo u napadu.

Jedina konstanta utakmice bili su loši suci, koji su s nekoliko sumnjivih odluka u ključnim trenucima spriječili veliki hrvatski preokret.

Nakon prvih 16 minuta Hrvatska je zaostajala 7:3 uz realizaciju šuta od samo 21% (3-14). Povela je Hrvatska golom Mihe Boškovića 1:0 i to je bila njena jedina prednost na susretu. Uslijedila su četiri uzastopna gola Nijemaca prije nego li je Andro Bušlje tri minute i pet sekundi prije poluvremena postigao naš drugi gol. Ubrzo potom Bušlje je i zaradio crveni karton zbog udaranja protivnika, pa je Hrvatska četiri minute igrala s igračem manje, što su Nijemci iskoristili za povećanje prednosti.

U drugom dijelu Hrvatska je zaigrala bolje i dopustila je Nijemcima samo tri gola. Nakon zaostatka 6:9, u posljednjoj dionici napravili smo seriju 3:0 i nakon gola Buljubašića jednu minutu i 10 sekundi prije kraja stigli smo do izjednačenja 9:9. Međutim, onda na scenu stupaju suci, koji su i dotad blago 'natezali' za Nijemce. Grčki arbitar po treći je put isključio našeg najboljeg igrača, Sandra Sukna, a Schüller u nastavku napada pogađa iz odbijanca za vodstvo Njemačke, nakon prethodne Pavićeve obrane. U zadnjem napadu suci nisu dosudili očiti prekršaj na Buriću i bio je to kraj.

U zadnjem kolu (ponedjeljak, 13 sati) Hrvatska igra sa Španjolskom, ali više ne ovisi o sebi. Sada nade moramo polagati u Srbe, koji u slučaju pobjede ili remija s Crnom Gorom nas i Nijemce guraju u borbu za medalje.

Uskoro opširnije...

Crna Gora je odigrala samo 10:10 sa Španjolcima te naši imaju priliku biti drugi, pobjede li obje utakmice u skupini B.

Vaterpolisti Srbije osigurali su polufinale Europskog prvenstva u Eindhovenu pobjedom nad Rumunjskom 14:5 u četvrtom kolu skupine B. Kod Srba je prvo ime susreta bio Pijetlović sa četiri gola dok su kod Rumunja po dva zabili Iosepu i Diaconu.

U drugom susretu naše skupine Crna Gora je odigrala samo 10:10 sa Španjolcima što ide na ruku i našim vaterpolistima, koji sa dvije pobjede do kraja natjecanja po skupinama (Njemačka, Španjolska) mogu završiti kao drugi te igrati sa trećeplasiranim iz skupine A. Kod Crnogoraca je Janović zabio četiri, kao i Espanol kod Španjolaca.

EP u vaterpolu, 4. kolo:Skupina B: Hrvatska – Njemačka 9-10 (1-3, 2-4, 2-1, 4-2) Srbija – Rumunjska 14-5 Španjolska – Crna Gora 10-10 Redoslijed: 1. 1. Srbija 12, 2. Crna Gora 7, 3. Njemačka 6, 4. Hrvatska 6, 5. Španjolska 4, 6. Rumunjska 0

Skupina A: Makedonija – Italija 5-15 Turska – Nizozemska 7-12 Mađarska – Grčka 9-7 Redoslijed: 1. Mađarska 12, 2. Grčka 9, 3. Italija 9, 4. Makedonija 3, 5. Nizozemska 3, 6. Turska 0