Na vruću Latinu pao je Nole, a kontinent će biti ponosan!

Osvajala je Paragvajka Leryn Franco (29) medalje na natjecanjima ljepote, no niti jednu, barem ne relevantnu, nije osvojila na nekom atletskom natjecanju.

25.2.2012.
11:22

Bacačica koplja koja također radi kao fotomodel i TV-voditeljica bila je treća na Južnoameričkom prvenstvu 2007. godine i to je njezin najveći sportski uspjeh. Na Svjetskim prvenstvima i Olimpijskim igrama plijenila je pažnju samo izgledom.

U Ateni je 2004. godine zauzela 42., a u Pekingu četiri godine kasnije tek 51. mjesto. Ipak, paragvajska se rekorderka (56.18 metara) trenutačno žestoko priprema za svoj treći nastup na Olimpijskim igrama, onima u Londonu, te najavljuje da će učiniti sve kako bi svoju domovinu, kao i cijeli kontinent odnosno cijelu Panameriku, učinila ponosnom.

"Morate također biti svjesni da je sama kvalifikacija na Olimpijske igre za mene ravna medalji", realno je ipak zaključila 29-godišnjakinja, poznata kao bivša djevojka paragvajskog napadača dortmundske Borussije Lucasa Barriosa.

Još je Paragvajka poznatija po traču da je prije četiri godine u Pekingu zavela srbijanskog tenisača, danas najboljeg na svijetu, Novaka Đokovića.