Deutschland auf Wiedersehen: Hrvatska se osvetila za barsku tučnjavu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uspješno je otvorila 31. europsko prvenstvo koje se održava u Mađarskoj.

14.7.2014.
10:36

HRVATSKA: Pavić, Bijač, Dobud, Lončar, Bušlje, Buljubašić, Milaković, Sukno, Muslim, Bukić, Joković, Šetka, Živković.

NJEMAČKA: Kong, Bukowski, Van Der Bosch, real, Obschernikat, Juengling, Nossek, Schueler, Stamm, Oeler, Schlotterbeck, Eidner, Schenkel.

Ako se po jutru dan poznaje, onda će ovo natjecanje biti dobro za Barakude. Prvi korak je uspješno apsorbiran, sada slijedi pravi ispit, susret protiv Španjolske koji je na rasporedu u utorak. Ali idemo redom.

U prvoj četvrtini Nijemci su uspjeli izdržati pritisak za naši reprezentativcima. Na krilima Jokovića Hrvatska je poletjela na 4:1, ali su dvama golovima u završnici Nijemci uspjeli četvrtinu završiti s golom minusa. No, to je bilo sve. Sjajna Hrvatska obrana profunkcionirala je već u drugoj četvrti s čime se protivnik nikako nije uspio nositi.

Bušlje i Bukić pogodili su za 6:3 i odveli Barakude na odmor s tri pogotka razlike. U nastavku Hrvatska je zaigrala još jače. S dvama pogocima Muslima i jednim Lončara naši su vaterpolisti otišli na nedostižnih plus šest. Nakon 17. minuti Nijemci su uspjeli zabiti svoj četvrti gol. U tim su se trenutcima Barakude malo opustile pa su primile još jedan pogodak, ali je bombu za kraj zabio Bušlje i postavio konačnih 10:5.

Dvostruki strijelci za Hrvatsku bili su Maro Joković, Petar Muslim i Andro Bušlje, dok su po jednom suparničku mrežu tresli Ivan Buljubašić, Nikša Dobud, Luka Lončar i Luka Bukić. Kod Nijemaca je najefikasniji s dva gola bio Paul Schüller.

U drugom kolu koje je na rasporedu već u utorak (19h) Hrvatsku čeka ogled protiv Španjolske. U skupini B Hrvatska će još odmjeriti snage protiv Srbije, Mađarske i Francuske.

Golmani: Josip Pavić i Marko Bijač

Centri: Nikša Dobud i Luka Lončar

Bekovi: Andro Bušlje, Ivan Buljubašić, Ivan Milaković

Lijeva strana: Sandro Sukno, Petar Muslim i Luka Bukić

Desna strana: Maro Joković, Anđelo Šetka i Duje Živković U derbiju prvog dana Europskog vaterpolskog prvenstva u Budimpešti mađarska je reprezentacija nadigrala Španjolsku s 12-9.

Svjetski su prvaci kvalitetno odradili otvaranje natjecanja kojem su domaćini. Glavninu su posla obavili u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s 4-2. Najefikasniji je u mađarskom sastavu s čak pet golova bio Daniel Varga.

Ova je utakmica, inače, odigrana u sklopu skupine B u kojoj je ranije tijekom dana Hrvatska pobijedila Njemačku s 10-5. U preostalom dvoboju skupine branitelji naslova Srbi su lakoćom nadigrali slabašnu Francusku sa 16-5 uz četiri pogotka Slobodana Nikića.

U skupini A Italija je bila uvjerljiva protiv Rusije (13-6), baš kao i Crna Gora protiv Grčke (11-6).

Europsko prvenstvo u vaterpolu, 1. kolo:

Skupina A Rumunjska - Gruzija 11-6 Crna Gora - Grčka 11-6 Italija - Rusija 13-6

Skupina B Hrvatska - Njemačka 10-5 (4-3, 2-0, 3-0, 1-2) Srbija - Francuska 16-5 Mađarska - Španjolska 12-9 Hrvatska - Španjolska 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2)

Srbija - Njemačka 12-7 1. kolo, 14 srpnja: 11.30 HRVATSKA - Njemačka 10:5

2. kolo, 15 srpnja: 19.00 HRVATSKA - Španjolska 8:8

3. kolo, 17. srpnja: 13.00 Francuska - HRVATSKA

4. kolo, 19. srpnja: 16.00 HRVATSKA - Srbija

5. kolo, 21. srpnja: 20.30 Mađarska - HRVATSKA