ATP Miami: / Vrlo težak ždrijeb za Hrvate

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić postavljen je za 25. nositelja ATP Masters 1000 turnira u Miamiju. Dakako, u 1.

17.3.2014.
21:51

Protiv Sijslinga Čilić ima omjer 3-0. Dobio ga je lani dva puta i ove godine u polufinalu ATP 500 turnira u Rotterdamu u tri seta. S Roger-Vasselinom je igrao samo jednom i dobio ga 3-0 u setovima 2008. godine u 1. kolu Wimbledona.

Ukoliko Čilić prođe 2. kolo, u trećem ga vjerojatno očekuje treći tenisač svijeta i pobjednik Australian Opena, Švicarac Stanislas Wawrinka, koji prije toga mora pobijediti boljeg iz sraza Španjolca Gimeno-Travera i Rusa Hačanova.

Prošle godine je Čilić ostvario najbolji rezultat u Miamiju plasmanom u četvrtfinale, u kojem ga je u dva seta zaustavio kasniji pobjednik turnira, Britanac Andy Murray.

Ivo Karlović igrat će u 1. kolu protiv tenisača iz kvalifikacija. U slučaju pobjede, već u 2. kolu igrat će protiv 5. nositelja, Švicarca Rogera Federera, koji u zadnje vrijeme nastupa u izvrsnoj formi. Karlović je tijekom karijere upisao samo dvije pobjede i 9 poraza u mečevima odigranima u glavnom ždrijebu u Miamiju. Federera je pobijedio jednom u dosadašnjih 11 ogleda.

Ivan Dodig (3-3 u Miamiju) također će u 1. kolu igrati protiv tenisača iz kvalifikacija. U slučaju pobjede ga u 2. kolu čeka 30. nositelj, Nijemac Florian Mayer, od kojeg je izgubio oba dosadašnja meča. Jednom baš u Miamiju, prije dvije godine.

Dođe li Dodig do 3. kola, tamo bi ga vjerojatno čekao drugi nositelj i pobjednik turnira u Indian Wellsu, Srbin Novak Đoković.

Donna Vekić i Mirjana Lučić-Baroni uspješno su započele kvalifikacije za glavni ždrijeb velikog WTA turnira u Miamiju, dok se Petra Martić oprostila porazom u 1. kolu.

Postavljena za 22. nositeljicu kvalifikacija, 17-godišnja Osječanka Donna Vekić, 94. na svjetskoj rang-ljestvici, u 1. kolu je pobijedila devet godina stariju Ruskinju Alu Kudrjavcevu, 119. tenisačicu svijeta, 6-3, 7-5 nakon jednog sata i 34 minute igre. Hrvatska tenisačica realizirala je 6 od 11 break-lopti, a njezina suparnica 4 od 6.

Za ulazak u glavni ždrijeb Vekić će igrati protiv 3. nositeljice i 91. igračice na WTA ljestvici, Šveđanke Johanne Larsson, s kojom se još nikada nije sastala.

Mirjana Lučić-Baroni, 97. na WTA ljestvici, svladala je Amerikanku Melanie Oudin 6-1, 6-3 za samo 63 minute igre. Bio je to peti ogled ovih igračica i treća pobjeda Hrvatice, koja će za glavni turnir igrati protiv pobjednice ogleda Ruskinje Pivovarove i Ukrajinke Kičenok.

Petra Martić, 95. u svjetskom poretku, izgubila je od 147. igračice WTA ljestvice, Nizozemke Kiki Bertens, koja je slavila sa 4-6, 6-3, 6-4 nakon točno dva sata igre.

Najbolja hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović (69. na WTA ljestvici) igrat će u 1. kolu glavnog turnira protiv Francuskinje Kirstine Mladenovic (82. WTA) s kojom se dosad nije sastajala. Španjolka Garbine Muguruza, 30. nositeljica turnira, dočekat će pobjednicu u 2. kolu.