Mali Vatreni bez najboljih igrača sjajno otvorili EURO!

Hrvatska nogometna reprezentacija sjajno je započela nastup na Europskom prvenstvu za igrače do 19 godina remijem protiv favorizirane Engleske 1:1.

3.7.2012.
19:24

Izabranici Dinka Jeličića su u 1. kolu skupine B natjecanja koje se igra u Estoniji došli do vrijednog boda. Štoviše, mladi su hrvatski nogometaši prvi došli do prednosti u Tallinu.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, Hrvatska je povela u 57. minuti golom Domagoja Pavičića. Međutim, 'mali vatreni' nisu uspjeli dugo sačuvati prednost - samo tri minute kasnije hrvatskog vratara Simona Slugu je matirao 17-godišnji branič Chelseaja Nathaniel Chalobah i postavio, pokazalo se, konačni rezultat.

U 2. kolu skupine B oslabljena Hrvatska u petak u Haapsaluu igra protiv Francuske. Podsjetimo, naši su na ovaj Euro otputovali jako oslabljeni, bez igrača iz Hajduka i Dinama.

Hrvatska je igrala u sastavu: Sluga, Gorupec, Aleksić, Mitrović, Čalušić, Pajač, Močinić, Dugandžić (73. Pongračić), Pavičić (85. Miličević), Mikšić (79. Datković), Čolak. Izbornik: Dinko Jeličić.