Toronto u finišu matirao Pingvine

Pobjedničkim pogotkom Iana Whitea nešto više od minutu prije kraja utakmice, Toronto Maple Leafsa su pobijedili Pittsburgh Penguinse sa 4:3.

28.12.2009.
12:55

Udarac Iana Whitea 1:22 minuta do kraja probio je vratara Penguinsa Marc-Andrea Fleuryja donijevši Torontu prvu pobjedu u posljednje četiri utakmice.

Pogodak odluke pao je samo 53 sekunde nakon što su hokejaši Pittsburgha izjednačili na 3:3 golom Mikea Ruppa.

Penguinsi su ovim porazom propustili priliku preuzeti vodeće mjesto u Atlantskoj diviziji. I Pittsburgh i New Jersey imaju po 53 bodova. ali Devilsi su odigrali manje utakmica.

Junak utakmice Ian White je asistirao i kod gola Jasona Blakea u drugoj trećini koji je doveo Toronto u vodstvo 3:2 , dok je Lee Stempniak upisao pogodak i dvije asistencije za Maple Leafse za koje je pogodak u prvoj trećini postigao Luke Schenn.

U drugoj trećini Sidney Crosby je zabio svoj 23. gol ove sezone za Pittsburgh izjednačivši na 2:2, a prvi gol za Pingvine postigao je Matt Cooke.

Važnu ulogu u pobjedo Toronta imao je i vratara Maple Leafsa Finac Vesa Toskala zaustavivši 21 od 24 udaraca prema svojoj mreži.