ŽIVOT AZILANTA U NJEMAČKOJ: / Država im osigurava stan, hranu, prijevoz, zdravstveno...

Image
Foto: Screanshoot/HRT

Izbjeglice koje su dobile azil u Njemačkoj dobivaju na korištenje socijalni stan. Za njihove osnovne potrebe država po osobi mjesečno izdvaja i po 1280 eura.

27.10.2015.
8:50
Screanshoot/HRT
VOYO logo

Dok se irački Kurdi nezadovoljni životom i tretmanom u Njemačkoj čekajući na azil vraćaju kući, oni koji su uspjeli dobiti taj azil, čini se, ne žive nimalo loše. Muhammad Nasir iz Sirije je ilegalno stigao prije tri godine stigao. Azil je dobio u siječnju, a sada ga traži i za svoju suprugu Fatimu koja je u München stigla prošlog mjeseca. On je informatički programer i na probnom je radu, a ona je nezaposlena. Žive u socijalnom stanu od 70 metara četvronih u pregrađu Münchena i to od pomoći države koja za njih mjesečno izdvaja čak dvije tisuće eura, piše HRT.

Image
(NE)OBEĆANA ZEMLJA: /

Kurdi se iz Njemačke vraćaju kući, nisu zadovoljni tretmanom

Image
(NE)OBEĆANA ZEMLJA: /

Kurdi se iz Njemačke vraćaju kući, nisu zadovoljni tretmanom

"Dobivamo novac za hranu, najam stana, zdravstveno osiguranje i režije. Kad dobijem posao moći ću se sam brinuti za sebe i za suprugu", kaže Mohammad.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vlasti o smještanju izbjeglica u središte Münchena ne žele govoriti

Ilegalnim putevima u Njemačku je stigao i Ameen Nasir koji živi 45 minuta vožnje od Münchena. Azil je dobio na tri godine.

"Živim s tri prijatelja iz Sirije, svaki ima svoju sobu, dijelimo kuhinju, susrećemo se samo ujutro, a zatim svaki od nas ima svoje obveze. Svi moramo pohađati tečaj njemačkog jezika", ispričao je Ameen za HRT. Za njega, pak, njemački građani iz proračuna mjesečno izdvajaju 1282 eura. Najam stana plaćaju mu 400 eura, režije 50 eura, tečaj njemačkog 360 eura, naknadu za nezaposlenost 354 eura, zdravstveno 48 eura i javni prijevoz 70 eura.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Veliki broj Sirijaca koji je pristigao posljednjih dana u tu zemlju, Nijemci planiraju smjestiti u napuštene stanove u središtu Münchena, no o tome ne žele javno govoriti. Tek kažu kako planiraju u iduće tri godine izgraditi 28 tisuća stanova za smještaj izbjeglica kojima će za prvu ruku poslužiti i mobilne kućice u kojima sada žive i građevinski radnici na privremenom radu u toj zemlji.

HRT/Danas.hr

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Gajin svet
fnc 15
Hell's kitchen
Brak na prvu
Azbuka našeg života
default_cta
Cijena strasti
Tajne vinove loze
Ljubavna zamka
Smrt u raju
Pevačica
default_cta
Obiteljske tajne
Brak na prvu Australija
Sumrak saga: Mladi mjesec
Playmobil
Volio bih da sam ovdje
default_cta
VOYO logo