Na rođendan osvojio zlato!

Mo Tae-Bum olimpijski je prvak u brzom klizanju na 500 metara, a prvo južnokorejsko zimsko zlato izvan short-tracka osvojio je na svoj 21. rođendan.

16.2.2010.
13:14

Tae-Bum je bio brži od svih favorita i u dvije utrke na ovalnoj stazi zabilježio je vrijeme od 69.82 sekundi, daleko od svjetskog rekorda jer je stanje leda u dvorani Pacific onemogućavalo bolje rezultate, a pokvarile su se i oba stroja za led. Južnokorejac nikad u karijeri nije pobijedio ni na utrci Svjetskog kupa, a svojoj je zemlji podario 19. zlato u povijesti igara, prvo koje nije ostvareno u brzom klizanju na kratkim prugama.

Azija je u ovoj najkraćoj disciplini pokorila svijet jer je Japanac Keiichiro Nagashima osvojio srebro s ukupnim vremenom od 69.98, a njegov sunarodnjak Joji Kato broncu (70.01).

Svjetski rekorder Kanađanin Jeremy Wotherspoon osvojio je tek deveto mjesto, a Amerikanac Shani Davis je odustao nakon što je u prvoj utrci ubilježio tek 18. rezultat.