Kalinić zabio, pa falio penal

Hrvatski napadač zabio je gol vodećoj momčadi engleske lige, a krivac je i za drugi pogodak Blackburna.

3.12.2009.
2:09

Baš u trenutku kada su otočki novinari počeli sumnjati u kvalitetu hrvatskog napadača, a njegovu kupnju od strane trenera Blackburna nazvali – promašajem, Nikola Kalinić je eksplodirao protiv vodećeg sastava engleskog prvenstva.

Bivši napadač Hajduka je probio obranu Chelseaja već u devetoj minuti. Pascal Chimbonda je prošao po lijevoj strani i odigrao na gostujući peterac, gdje je Kalinić utrčao ispred Jurija Žirkova i zakucao loptu iza Hilarija.

To mu je tek drugi pogodak u dresu Blackburna, no član Ladićeve U-21 vrste će barem nakratko začepiti usta otočkim kritičarima koji su već nabrusili svoja pera.

Minimalnim vodstvom domaćina završilo je prvih 45 minuta na Ewood Parku, no na startu drugoga poluvremena gosti iz Londona su ekspresno preokrenuli rezultat. U 48. minuti je Florent Malouda ubacio s lijeve strane, a Didier Drogba je glavom zabio svoj već 15. gol ove sezone.

Inače, napadač iz Obale Bjelokosti ušao je u igru na poluvremenu. Samo četiri minute kasnije Žirkov je sjajno promašao Salomona Kaloua, koji je mirno matirao domaćeg vratara Paula Robinsona za vodstvo Bluesa.

Radost gostiju bila je kratkog vijeka. Već u 64. minuti Blackburn je izjednačio preko Bretta Emersona, no pogodak se, barem za zasluge, mogao pripisati i Nikoli Kaliniću, koji je zasmetao gostujućem golmanu te tako značajno pomogao da lopta uđe u mrežu Chelseaja.

S rezultatom 2:2 se ušlo u produžetke, a tamo su nogometaši Blackburna poveli iz jednaesterca u 93. minuti. Žirkov je srušio Hoiletta, a sudac Wiley je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Benny McCarthy koji je tada Roverse doveo na prag polufinala Carling Cupa.

Chelsea se nije predavao i 20 sekundi prije isteka drugog produžetka Malouda je ubacio, Paul Robinson potpuno promašio loptu, a Paulo Ferreira ju je dočekao i pogodio za 3:3.

O polufinalisti su tako odlučivali jednaesterci, a jedini igrač Blackburna koji je promašio bio je – Nikola Kalinić. Srećom po njega, za londonski sastav su promašili Ballack i Kakuta, pa su polufinale izborili Roversi, koji će igrati protiv Aston Ville. McCarthy 4:3, Ballack - Robinson brani, Emerson 5:3, Drogba 5:4, Grella 6:4, Malouda 6:5, Kalinić - brani Hilario, Žirkov 6:6, Hoilett 7:6, Kakuta - brani Robinson.

U drugom susretu četvrtfinala Carling Cupa odigranom u srijedu Arsenal je uvjerljivo poražen na gostovanju kod Manchester Cityja, koji je slavio 3:0. Već po tradiciji u ovom natjecanju, Arsene Wenger je odmarao gotove sve standardne prvotimce, među kojima je bio i Eduardo da Silva, a njegovi 'klinci' nisu uspjeli napraviti iznenađenje.

Za City su igrale najjače snage, no domaćini su na Eastlandsu došli do slavlja tek u drugom dijelu. U 50. minuti je za domaće vodstvo zabio Carlos Tevez, dvadestak minuta kasnije je povisio Shaun Wright-Phillips, da bi konačan rezultat susreta u 89. minuti postavio 20-godišnji Slovak Vladimir Weiss.