Clippersi šokirali Celticse

Košem u posljednjoj sekundi utakmice Baron Davis je Los Angeles Clippersima donio pobjedu 92:90 nad Boston i tako okončao niz Celticsa od devet uzastopnih pobjeda u gostima.

28.12.2009.
12:42

Baron Davis se u samo nekoliko sekundi iz tragičara prometnuo u juanaka utakmice. Prvo je Rasualu Butleru dozvolio tricu za izjednačenje, a potom je 1.5 sekundu prije kraja dvoboja napravio prekršaj nad Rajonom Rondom, ali je organizator igre Bostona promašio oba slobodna bacanja.

"Bio sam uvjeren da ću zabiti svoja slobodna bacanja, ali šutirao sam prejako. Znao sam da će Clippersi u zadnjem napadu tražiti Barona Davisa ili Chrisa Kamana. Našli su Barona i on je pogodio", prokomentirao je Rondo, koji je susret završio sa 20 poena.

Kod Clippersa je Chris Kaman postigao 27 koševa, dok je junak Davis upisao 24 poena i 13 asistencija. Treba reći da su Celticsi igrali bez kapetana Paula Piercea (infekcija desnog koljena), ali su, unatoč porazu, ostali na vrhu Istočne konferencije.

Cleveland je zahvaljujući LeBronu Jamesu svladao Houston sa 108:83. Cavaliersi su na poluvremenu vodili 51:48, ali su u trećoj četvrtini nadigrali Rocketse 32:15 i upisali devetu pobjedi u posljednjih deset utakmica.

Najkorisniji igrač NBA lige LeBron James je zabio 29 koševa, a Mo Williams je dodao 20 poena za pobjednike. Kod Houstona je Aaron Brooks postigao 23 koša.

U teksaškom derbiju Mavericksi su bili bolji od Nuggetsa 104:96. Drew Gooden je ubacio 19 koševa, a Dirk Nowitzki je dodao 13 poena i 11 skokova za Dallas. Kenyon Martin je upisao18 koševa, a najbolji strijelac NBA Carmelo Anthony je zabio 'samo' 16 poena za Denver.

U slavlju San Antonio Spursa nad New York Knicksima 95:88, što je njihova osma pobjeda u zadnjih deset utakmica, Francuz Tony Parker je zabio 22 koša, a Argentinac Manu Ginobili je dodao 17 poena. David Lee je za Njujorčane upisao 28 koševa i 10 skokova.