SVIJET FORMULE 1 U NEVJERICI: / Britanska momčad proglasila stečaj i odustala od natjecanja

27.1.2017.
18:04

Kako prenose britanski mediji Manor nije uspio pronaći novog investitora i 212 zaposlenika je ostalo bez posla.

"Žao mi je što nismo uspjeli pronaći novog investitora kako bi osigurali financijsku stabilnost. U ovom obliku tvrtka više ne može poslovati zato smo sve zaposlenike poslali doma," poručio je stečajni upravitelj.

Nagađalo se kako bi američki investitori predvođeni promotorom Tavom Hellmundom mogli preuzeti momčad, ali su pregovori propali, kao i razgovori s ostalim potencijalnim kupcima.

Manor je prošle godine osvojio posljednje, 11. mjestu u svjetskom prvenstvu osvojivši samo jedan bod. Za momčad su vozili Nijemac Pascal Wehrlein, Francuz Estaban Ocon i Indonežanin Rio Haryanto. Jedini bod osvojio je Wehrlein osvojivši 10. mjestu na VN Austrije.

Posljednja F1 momčad koja je završila u stečaju bila je Marussia 2014. godine koja je propala zbog duga od 35 milijuna funta.