STRAŠNE SCENE / Golman Rudeša nakon teškog sudara pao u nesvijest, suigrači skakali u pomoć

Ovom pobjedom Istra 1961 je skočila na šesto mjesto ljestvice sa 37 bodova, jednim više od sedmog Varaždina, a dva više od osme Gorice

3.5.2024.
19:34
Marko Lukunic/PIXSELL

U prvoj utakmici 33. kola HNL-a Istra 1961 je kao gost svladala Rudeš sa 3-1 (1-1).

U SVOM STILU /

Sopić: 'Pobijedit ćemo Dinamo, a ljudi u Splitu bi dali 10 godina života da budu u našoj poziciji'

Gosti su poveli golom Salima Faga Lawala (16), ubrzo potom poravnao je Riad Mašala (19) da bi u drugom dijelu za treću uzastipnu pobjedu Puljana pogađali Mario Čuić (73) i Mateo Lisica (75).

Tijekom prvog poluvremena Rudeš je čak bio i bolja momčad, ali do vodstva je stigla Istra. Kuzmanić u 16. minuti nije dobro glavom očistio ubacivanje iz kornera Petrusenka, odbio je loptu samo na 15-ak metara od svog gola gdje ju je dočekao Lawal i iz voleja pogodio donji lijevi kut.

Samo tri minute kasnije Rudeš je stigao do izjednačenja. Ćorić je prihvatio loptu na desnom krilu i točnim ubačajem naciljao glavu Mašale koji nije imao problema svladati Majkića.

Utakmica je riješena u razdoblju od 73. do 75. minute kada su dva gostujuća igrača koja su ranije ušla s klupe svladala slabog pričuvnog vratara domaćih Cibana. Ciban je pred kraj prvog poluvremena morao zamijeniti ozlijeđenog kapetana Markovića koji je nakon teškog sudara pao u nesvijest. U 73. minuti svladao ga je Čuić prizemnim udarcem sa 20-ak metara, a dvije minute kasnije u njegov bliži kut ušao je i ne odviše precizan niti jak udarac Lisice iskosa sa 15-ak metara.

Ovom pobjedom Istra 1961 je skočila na šesto mjesto ljestvice sa 37 bodova, jednim više od sedmog Varaždina, a dva više od osme Gorice, dok je Rudeš odavno izgubio izglede za ostanak, na dnu sa samo sedam bodova. Na vrhu je Dinamo sa 72 boda, jednim više od druge Rijeke uoči njihova međusobnog ogleda na Rujevici u nedjelju.