ODLIČNA IZDANJA NAŠIH / Sučić zabio dva gola, Salzburg ostao bez naslova

22:33

Nogometaši Sturma iz Graza četvrti put u povijesti postali su austrijski prvaci prekinuvši desetogodišnju vladavinu RB Salzburga.

ISPUNIO SAN /

Ivan Perišić kapetan Hajduka u slavlju protiv Gorice

Sturm je zadnje kolo dočekao s dva boda više od RB Salzburga i na svom travnjaku pobjedom 2-0 protiv Austrije Klagenfurt osvojio prvi naslov nakon 2011. godine.

Golove za potvrdu naslova zabili su Gregory Wuthrich u 69. minuti, te Amady Camara u 90. minuti. Za goste je Antun Maglica igrao od 72. minute.

Momčad koju vodi 46-godišnji Christian Ilzer početkom svibnja je u finalu Kupa pobijedila Rapid osvojivši tako drugi put u povijesti kluba dvostruku krunu. Prvi put to im je uspjelo 1999.

RB Salzburg je u zadnjem kolu na svom travnjaku deklasirao LASK sa 7-1, ali to nije bilo dovoljno.

Za sada već bivše prvake dva gola je zabio hrvatski reprezentativac Luka Sučić (8, 61-11m), a među strijelce su se upisali i Sekou Koita (7, 72), Strahinja Pavlović (36), Karim Konate (67) i Dorgeles Nene (78). Za goste je zabio Moses Usor (25).

Sučić je za domaćine igrao dio cijeli susret, dok je na suprotnoj strani Marin Ljubičić igrao do 88. minute.

Sturm je na koncu slavio sa 44 boda, RB Salzburg ima dva boda manje, a treći je LASK sa 34 boda.

Musa zabio za Dallas drugo kolo u nizu

Nogometaši Houstona i Dallasa odigrali su 1-1 u MLS ligi, a u redovima Dallasa ponovno se pogotkom istaknuo hrvatski napadač Petar Musa.

U teksaškom derbiju poveo je Houston kada je u nadoknadi prvog poluvremena strijelac bio Bassi. Dallas je do boda stigao nakon lijepe akcije u 69. minuti i gola Petra Muse, povremenog hrvatskog reprezentativca.

Musa je igrao do 81. minute te je postigao pogodak drugo kolo u nizu. Ukupno je ove sezone na pet prvenstvenih pogodaka za Dallas. Trenutačno je Dallas na 12. mjestu ljestvice Zapadne konferencije među 14 klubova. Ima po tri pobjede i tri remija te šest poraza.

Grčka Superliga: PAOK je novi prvak

Nogometaši PAOK-a novi su prvaci grčke Superlige nakon što su u posljednjem 10. kolu Lige za prvaka, u velikom gradskom dvoboju, pobijedili Aris 2-1.

Pobijedio je i AEK, jedini konkurent PAOK-a, ali je PAOK zadržao dva boda prednosti na vrhu ljestvice. Time je PAOK osvojio četvrti naslov grčkog prvaka u povijesti, odnosno, prvi nakon 2019. godine. Branitelj naslova bio je AEK koji je time ostao na trinaest naslova prvaka, a ispred tih klubova su Olympiakos s 47 naslova prvaka i Panathinaikos koji je 20 puta bio prvak.

Nije lako PAOK pobijedio Aris i time sačuvao prvo mjesto i naslov prvaka. Poveo je nakon pola sata igre golom Brandona Thomasa, ali je Aris izjednačio kada je Loren Moron u 47. minuti svladao hrvatskog reprezentativnog vratara Dominika Kotarskog.

Brazilac Taison je u 62. minuti doveo navijače PAOK-a do delirija kada je zabio za 2-1, a posljednjih petnaest minuta PAOK je morao izdržati, u čemu je i uspio, s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Michailidis.

AEK je odradio svoj dio posla, pobijedio je kao domaćin Lamiju 3-0, ali bila je to na kraju pirova pobjeda. Prvi gol za AEK je postigao nekadašnji Dinamov igrač Robert Ljubičić u 20. minuti, a potom su pobjedu AEK-a osigurali Zuber i Szymanski. Cijelu utakmicu za AEK je odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

U derbiju su Panathinaikos i Olympiakos remizirali 2-2, a čitavi ogled za Panathinaikos je odradio hrvatski nogometaš Tin Jedvaj. Na kraju je PAOK skupio 80 bodova, AEK 78, Olympiakos 74 te Panathinaikos 72.