NOGOMETNI SPEKTAKLI / Liverpool deklasirao Spurse, rapsodija Bayera u Frankfurtu

Liverpool je u svojoj pobjedi zabio četiri, a Bayer pet pogodaka

5.5.2024.
19:36

Nogometaši Liverpoola zadržali su barem teoretske izglede za osvajanje naslova prvaka Engleske svladavši na svom terenu Tottenham Hotspur sa 4-2 (2-0) u susretu 36. kola Premierlige.

NEOČEKIVANI PORAZ /

Bjelica pred otkazom? Izgubio u golijadi kod kuće od izravnog konkurenta za ostanak

Liverpool je poveo sa 4-0 golovima Salaha (16), Robertsona (45), Gakpa (50) i Elliotta (60) da bi Richarlison (73) i Son (78) smanjili na konačnih 4-2.

Treći Liverpool sada ima 78 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala, a četiri manje od drugog Manchester Cityja. S obzirom da do kraja prvenstva može osvojiti šest bodova jasno je kako se Liverpool mora osloniti na kiksove suparnika kako bi stigao na vrhu.Tottenham je, pak, propustio priliku približiti se Aston Villi koja se nalazi na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, a koja je ranije u nedjelju izgubila na gostovanju kod Brighton and Hove Albiona sa 0-1, ostao je peti sa 60 bodova, sedam manje uz utakmicu manje od Ville.

Nogometaši Bayera, novi prvaci Bundeslige, odradili su novu odličnu utakmicu te su u 32. kolu pobijedili Eintracht u gostima 5-1.

Odlični Bayer time je odradio i 48. utakmicu u nizu ove sezone bez poraza. U Bundesligi je ostvario 26 pobjeda uz šest remija.

Gosti iz Leverkusena su poveli golom Xhake u 12. minuti, dok je dvadeset minuta kasnije izjednačio Ekitike. Bayer je na odmor ipak otišao uz prednost i to nakon gola češkog napadača Schicka u 44. minuti.

U nastavku susreta Bayer je dodatno dominirao te je sve garnirao s nova tri pogotka. Strijelci su bili Palacios u 58. minuti iz jedanaesterca, Frimpong u 77. te Boniface u 89. s bijele točke za konačnih 5-1.

Hrvatski nogometaši nisu nastupili u ovom susretu pa je Hrvoje Smolčić kroz cijeli ogled ostao na domaćoj, a Josip Stanišić na gostujućoj klupi za pričuve.