LONDONSKI DERBI / Chelsea spašava sezonu: Pobjedom nad Tottenhamom stigao na korak do Europe

Tottenham je ostao na petom mjestu i drži poziciju za Europsku ligu, no ovim porazom si je znatno smanjio šanse da ulovi Aston villu na četvrtom mjestu i ode u Ligu prvaka

2.5.2024.
22:28

Chelsea je u zaostaloj utakmici 26. kola Premier lige svladao Tottenham na svom Stamford Bridgeu 2-0 te se tako približio šestom mjestu na tablici, posljednjem koje vodi u Europu, a kojeg trenutno drži Manchester United s tri boda ispred londonskih plavih.

PONUDIO SVOJE USLUGE /

Sprema se povratak na klupu Chelseaja? Navijači jednu stvar nisu zaboravili

Poveli su domaćini u 24. minuti kada je na centaršut Gallaghera vrlo dobro skočio Chalobah i glavom pogodio mrežu. U 72. minuti Palmer je pucao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara i zatresao prečku od koje se lopta odbila u travnjak, a onda na nju natrčao Jackson i pospremio ju u mrežu.

U borbi za spomenutu poziciju koja vodi u Konferencijsku ligu je i Newcastle s dva boda ispred Chelseaja i istim brojem utakmica kao i spomenuti dvojac. Tottenham je ostao na petom mjestu i drži poziciju za Europsku ligu, no ovim porazom si je znatno smanjio šanse da ulovi Aston villu na četvrtom mjestu i ode u Ligu prvaka.