LUDNICA / Potop u Madison Square Gardenu: Bogdanovićevi suigrači doživjeli blamažu u majstorici

U finalu Istoka Boston ima prednost domaćeg parketa te je domaćin prvom ogledu u noći s utorka na srijedu po srednjeeuropskom vremenu.

20.5.2024.
7:49
profimedia

Košarkaši Indiane plasirali su se u finale Istočne konferencije NBA doigravanja, u odlučujućoj sedmoj utakmici Indiana je u gostima pobijedila New York 130-109 i time izborila nadmetanje protiv Bostona za veliko finale.

NA ISTOKU NIŠTA NOVO /

Pacersi svladali Knickse i izborili majstoricu za finale konferencije

Od samog početka sedme utakmice Indiana je povela te je sjajnom napadačkom igrom lomila New York koji je vremenom sve teže pratio ritam svog suparnika, zbog brojnih ozljeda unutar svoje momčadi.

Prvo je nezaustavljiv za domaćina bio Siakam, a potom je tricama zaredao Haliburton čime je Indiana tijekom druge četvrtine dosegla i 20 poena razlike. New York je kvalitetno odradio jedino uvodni dio drugog poluvremena. Spustio je zaostatak na manje od deset poena, ali šuterski moćna Indiana vrlo brzo je vratila veliku prednost i na kraju lako pobijedila za ulazak u konferencijsko finale.

Posljednji put Indiana je tako daleko dogurala 2014. godine kada je poražena od Miami Heata u finalu Istoka 2-4. Sezonu ranije također je igrala konferencijsko finale te je opet poražena od istog suparnika 3-4.

Svi igrači prve petorke Indiane su postigli 17 ili više poena. Tyrese Halliburton je postigao 26 uz šest asistencija i 6-12 za tri poena. Po 20 su dali Pascal Siakam i Andrew Nembhard, s tim da je potonji imao šest asistencija i pet skokova.

Za New York je čak 39 poena ubacio Donte DiVincenzo uz 9-15 za tri poena. Najbolji igrač New Yorka Jalen Brunson je dao 17 koševa, ali veći dio drugog poluvremena nije odigrao zbog ozljede prsta. S klupe je Alec Burks ubacio 26 poena.