NOVO SLAVLJE / Dinamo u 'divljem' sastavu do pobjede u 93.: Stigla i sjajna vijest iz Češke koja ga gura bliže Ligi prvaka

Spomenimo i kako je u 84. minuti za Dinamo debitirao i 16-godišnji Leon Jakirović, sin trenera Plavih

18.5.2024.
21:22
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Dinamo je na gostovanju kod Slaven Belupa slavio 3-2 u pretposljednjem kolu HNL-a gdje je već osigurao naslov prvaka.

LUDI ZAGREBAČKI DVOBOJ /

Lokosi imali 3-0, Čop nije zabio iz penala za hat-trick, Rudeš u 93. izvukao bod

Trener Plavih Sergej Jakirović očekivano je dao priliku igračima koji ne igraju tako često, a one najbolje sačuvao za uzvratnu utakmicu finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Poveli su domaćini u četvrtoj miunti kada je Štefulj s lijeve strane htio ubaciti pred gol, no lopta je otišla u gornji desni kut pokraj Zagorca.

Plavi su izjednačili u 48. kada je zabio Brodić, a već pet minuta kasnije gosti su i poveli golom Kulenovića. Međutim, nije to slomilo domaćine koji su se već u 62. vratili u utakmicu golom Jagušića.

Nakon toga Agbekpornu je u razmaku od dvije minute dobio dva žuta kartona i morao napustiti teren u 71. minuti, a pobjedu gostima donio je 18-godišnji Luka Vrbančić u trećoj minuti sučeve nadoknade. Spomenimo i kako je u 84. minuti za Dinamo debitirao i 16-godišnji Leon Jakirović, sin trenera Plavih.

Dinamo je dobio i odlične vijesti iz Češke gdje je praška Sparta pobijedila 5-0 na gostovanju kod Mlade Boleslav, što joj je bilo dovoljno da kolo prije kraja prvenstva osigura naslov prvaka. Ostala je tako Slavija bez titule, a Dinamo je napravio još jedan korak ka direktnom plasmanu u play-off rundu Lige prvaka. Za to im se moraju poklopiti još dva uvjeta. U Danskoj prvak ne smije biti Kopenhagen, a Borussia ne smije osvojiti Ligu prvaka.

Poklope li se stvari za Plave, bila bi to velika stvar jer bi tako europsku sezonu započeli čak mjesec dana kasnije, a imali bi i garantirani plasman u skupine Europa lige.

Djeca u majicama Sportskih igara mladih

U 35. kolu Hrvatske nogometne lige djeca u pratnji nogometaša na svim utakmicama izašla su na terene u majicama Plazma Sportskih igara mladih, koje 21. svibnja obilježavaju dan osnivanja. Na ovaj način je i Hrvatski nogometni savez pružio podršku ovoj najvećoj amaterskoj sportskoj manifestaciji u Europi, koja je tijekom 28 godina svoga postojanja okupila više od 2.750.000 djece i mladih u Hrvatskoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini, a od ove godine Igre se održavaju i u Sloveniji, čiji su savezi ovog vikenda na isti način pružili podršku.