SVE PO STAROM / Poznati finalisti Prvenstva Hrvatske: Isti scenarij od prošle godine

Zadar je do pobjede predvodio Luka Božić sa 22 koša, šest skokova i sedam asistencija, Karlo Žganec je dodao 15 koševa, a Arijan Lakić je ubacio 13 koševa

16.5.2024.
23:01
Goran Stanzl/PIXSELL

Košarkaši Zadra izborili su plasman u finale doigravanja Prvenstva Hrvatske nakon što su u Zagrebu pobijedili Dinamo sa 78-67, te sa 2-0 zaključili polufinalnu seriju.

UVJERLJIVI /

Split razbio Cibonu usred Zagreba i postao prvi finalist prvenstva Hrvatske

Nakon zadarskih 83-68, momčad Danijel Jusupa i u Zagrebu je bila uvjerljiva slavivši sa 78-67 izborivši tako finale protiv Splita koji je također "dvokorakom" prošao protiv Cibone.

Prošle sezone u finalnoj seriji doigravanja također su igrali Zadar i Split, a naslov prvaka brani Zadar.

Bio je to susret sa čak 58 prekršaja i čak 53 slobodna bacanja. Gosti su ušli u susret serijom 6-0, no Dinamo je okrenuo rezultat povevši 12-11. Zadar je uzvratio i na koncu prve četvrtine imao je tri koša viška (21-18). Zadar je dobio i drugi dio igre, pa je na poluvremenu vodio sa 10 razlike (39-29).

U trećoj četvrtini Dinamo se približio na pet koševa zaostatka, međutim na kraju tog perioda je bilo +8 za goste (56-48). Zadar je u zadnjoj dionici poveo sa 16 razlike (76-60) i potom mirno priveo susret kraju za konačnih 78-67.

Zadar je do pobjede predvodio Luka Božić sa 22 koša, šest skokova i sedam asistencija, Karlo Žganec je dodao 15 koševa, a Arijan Lakić je ubacio 13 koševa. Kod Dinama su najefikasniji bili Ivan Novačić sa 15 koševa, dok je Filip Kraljević zabio 10 koševa.

Zadar će u finalu igrati protiv Splita koji je s dvije pobjede porazio Cibonu. Prva utakmica je završila 89-74, a druga 96-67.

Finalna serija počinje 23. svibnja, a igra se na tri pobjede.