LIGA PRVAKA / Duvnjakov Kiel čudesno preokrenuo -9 i prošao na Final Four

Nevjerojatan preokret

2.5.2024.
21:15
profimedia

Rukometaši Kiela priredili su pravu senzaciju svladavši Montpellier s 31-21 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala EHF Lige prvaka. Domagoj Duvnjak i društvo iz Francuske su se tjedan dana ranije vratili sa ogromnim zaostatkom od devet golova, a onda su fenomenalnom izvedbom na domaćem terenu uništili snove Verona Načinovića i ostatka družine iz Montpelliera.

NJEGOVI IDOLI /

Karabatić nabrojao najbolje rukometaše u povijesti: Izdvojio čak trojicu Hrvata

Na poluvrijeme su Zebre otišle sa pet golova prednosti (17-12), ali gosti su cijelo vrijeme držali priključak, a 15 minuta prije kraja rezultat je bio 24-20. Ipak, francuskoj momčadi presudila je crna rupa u zadnjih 10 minuta kada nisu postigli niti jedan pogodak, a Kiel je sa četiri pogotka u nizu otišao na +10.

Zadnji pogodak zabio je Šveđanin Eric Johansson dvije i pol minute do kraja, a on je ujedno bio i prvo ime utakmice sa osam pogodaka.

Sedam golova zabio je Bilyk, a šest Reinkind, dok Duvnjak nije zatresao mrežu Montpelliera.

Kod gostiju najučinkovitiji bio je Pellas sa šest zgoditaka, a Načinović je zabio jedan gol.