OBA FINALA / Naljutio se na Pepa zbog zamjene, sad propušta zadnje dvije utakmice za dvostruku krunu Cityja

16.5.2024.
16:49

Vratar Manchester Cityja Ederson propustit će posljednje dvije utakmice sezone, uključujući i finale FA Cupa, zbog male frakture očne duplje, priopćio je u četvrtak engleski prvoligaš.

REKORDNI GRAĐANI /

Rezervni golman spasio Manchester City: Gvardiol i Kovačić pred povijesnim naslovom prvaka

Ederson se ozlijedio u utorak na gostovanju kod Tottenhama u sudaru s braničem Cristianom Romerom u drugom poluvremenu. City je tu utakmicu dobio 2-0.

Brazilcu je trebao dugotrajan tretman na terenu i izgledao je omamljeno prije nego što ga je menadžer Pep Guardiola zamijenio Stefanom Ortegom.

"Od tada je bio podvrgnut skeniranju zahvaćenog područja koje je otkrilo mali prijelom desne očne duplje", dodaje City."Ozljeda će spriječiti Edersona da nastavi igrati bilo kakvu ulogu u preostalim utakmicama sezone 2023-24."

Manchester City, vodeći na ljestvici, u nedjelju ugošćuje West Ham i pobjeda će im osigurati četvrti naslov zaredom prije nego što se 25. svibnja susretnu s Manchester Unitedom u finalu FA kupa.