SJAJAN NIZ BAYERA / Fantastični Stanišić zabio i asistirao za čak 50. utakmicu bez poraza

Bochum, koji se bori za opstanak i nije posve smiren pred posljednje kolo, nije bio dorastao protivnik

12.5.2024.
22:11

Nogometaši Bayer Leverkusena produžili su niz bez poraza na 50 utakmica svladavši u predzadnjem kolu Bundeslige u gostima Bochum s 5-0, a ponovno je zabio hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

VELIKI TALENT ODUŠEVLJAVA /

Zvonarek po prvi put u prvih 11 Bayerna: Već u čevrtoj minuti sjajnim golom digao Allianz Arenu na noge

Bochum, koji se bori za opstanak i nije posve smiren pred posljednje kolo, nije bio dorastao protivnik. Samo u prvih 15 minuta domaći su imali malo više od igre, a nakon crvenog kartona Felixa Passlacka Bayer je nagazio na gas. U završnici prvog poluvremena pogađali su Patrik Schick i Victor Boniface, koji je iskoristio jedanaesterac, dok su u nastavku za mrežu domaćina bili efikasni i Amine Adli, Josip Stanišić i Alejandro Grimaldo.

Bochum je posljednji svladao Leverkusen, slavivši u posljednjem kolu prethodne sezone s 3-0.

Na tablici Leverkusen sada ima 87 bodova, Bayern je drugi sa 72, a Stuttgart treći sa 70.

Austrija: Golovi Šimića i Ljubičića za Salzburg i LASK

Mladi hrvatski napadači Roko Šimić i Marin Ljubičić bili su strijeci za RB Salzburg, odnosno LASK u dvobojima predzadnjeg, 9. kola Lige za prvaka austrijskog nogometnog prvenstva.

Šimić je postigao prvi gol za Salzburg u 5-1 (3-1) gostujućoj pobjedi protiv Hartberga, dok je Ljubičić zabio iz kaznenog udarca za konačnih 2-2 (1-1) LASK-a na svom terenu protiv Sturma.

Šimić je u 11. minuti najbrže reagirao na jednu odbijenu loptu i doveo Salzburg u vodstvo od 1-0. Do kraja utakmice tri gola za goste postigao je Konate (27, 51, 79), a jednoga Koita (45), dok je jedini pogodak za domaće djelo Avdiaja (41).

Šimić je odigrao čitav susret za Salzburg baš kao i Luka Sučić.

Ljubičić, koji je odigrao čitav susret, u 77. je minuti realizirao kazneni udarac za konačnih 2-2 LASK-a i Sturma. Prethodno je Flecker (21) doveo LASK u vodstvo, a Kiteišvili (30, 47) s dva gola doveo Sturm na prag osvajanja naslova. Naime, da je Sturm pobijedio već bi mogao slaviti naslov.

Ovako je odluka o ovosezonskom prvaku u Austriji odgođena za zadnje kolo uoči kojega vodeći Sturm ima 41 bod, dva više od drugog RB Salzburga. LASK je siguran treći sa 34 boda, bečki rapid je četvrti sa 28, Hartberg peti sa 25, a Austria iz Klagenfurta šesta sa 22.

U zadnjem kolu će Sturm ugostiti Austriju Klagenfurt, a RB Salzburg LASK.

Turska: Livaković branio u novoj pobjedi Fenerbahcea

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Dominik Livaković branio je čitav susret za Fenerbahce koji je u susretu 36. kola turskog prvenstva kao domaćin svladao Kayserispor sa 3-0 (2-0) i tako zadržao izglede za osvajanje naslova prvaka.

Golove za Fenerbahce postigli su Batshuayi (18), Djiku (43) i Soyuncu (59).

No, kako je istovremeno Galatasaray kao gost nadigrao Fatih Karagumruk sa 3-2 (1-1) golom Kutlua u 90. minuti drugoplasirani Fenerbahce dva kola prije kraja i dalje zaostaje velikih šest bodova za vodećim Galatasarayem. Uoči njihova međusobnog dvoboja u sljedećem kolu Galatasaray ima 99, a Fenerbahce 93 boda.

Stoga Fenerbahceu treba pobjeda u međusobnom susretu, pbojeda u zadnjem kolu protiv Istanbulspora, ali i poraz Galatasaraya kod Konyaspora u tom zadnjem kolu.

Grčka: PAOK - Olympiacos 2-0, Kotarski branio

Hrvatski vratar Dominik Kotarski branio je čitav susret za PAOK u 2-0 (1-0) domaćoj pbojedi protiv Olympiacosa u susretu 8. kola Lige za prvaka grčkog prvenstva kojom se solunski klb približio na samo bod zaostatka za vodećim AEK-om.

Golove za PAOK postigli su Taison (26) i Živković (66).

Dva kola prije kraja prvenstva vodi AEK sa 75 bodova, drugi je PAOK sa 74, slijede treći Panathinaikos sa 71 i četvrti Olympiacos sa 70 bodova. Do kraja sezone još će igrati Olympiacos - AEK i PAOK - Panathinaikos u predzadnjem te AEK - Lamia i Aris - PAOK u zadnjem kolu.